مدیریت ، رهبری ، رشد کسب و کارهمه مقالات

چگونه با شهامت حرکت رو به جلو را داشته باشید ؟

شهامت حرکت رو به جلو را داشته باشید

شهامت امری است مسرى. وقتی که یک فرد شجاع محکم ایستادگی می کند، دل بقیه نیز قرص می شود. «بیلی گراهام»

وقتی در زمینه کاری تان با یک بحران مواجه می شوید، باید توجه خود را معطوف بقای شرکت تان کنید. شرایط حاد اغلب نیازمند اقدامات سفت و سخت هستند. شما باید برای انجام هر کاری که بتواند به حل بحران و حفظ موقعیت تان کمک کند، آماده باشید.

طی قرن ها، تنها خصیصه ای که بیش از همه در میان رهبران معمول و مشترک بوده، نوع بینش شان بوده است. رهبرها در مورد جایی که در آینده می خواهند بروند و آنچه که قصد دارند انجام دهند، دارای بینشی شفاف و هیجان انگیزند. آن ها این بینش را با صراحت برای افراد دور و برشان بیان می کنند.

شهامت حرکت رو به جلو را داشته باشید

پس این بینش راهنمایی است برای ترغیب و و تشویق مردم برای رسیدن به سطوح بالاتر. بینش چیزی است که رهبران را از پیروانشان از جدا می سازد.
دومین ویژگی معمول رهبران، شهامت است. وینستون چرچیل می نویسد: «شهامت به حق برجسته ترین محاسن است، چرا که بقیه آنها به این حسن وابسته اند».

همه می ترسند

واقعیت این است که همه می ترسند. همه ما در وجودمان ترس هایی مختلف، بزرگ و کوچک، پنهان و آشکار را تجربه می کنیم .

مارک تواین می گوید: «شهامت، فقدان ترس نیست، بلکه کنترل و تسلط بر ترس است.» خوب خودت

در لحظه بحران، شما برای انتخاب، اتخاذ تصمیمات دشوار و انجام کارهای لازم برای اطمینان از بقا و سعادت مردم و سازمانی که به شما مربوط است، باید شهامت زیادی به خرج دهید.

بدترین تأثیری که وجود ترس از شکست در انسان می تواند ایجاد کند، فلج و توقف کامل فعالیت ها است. افرادی که چنین ترسی دارند مثل گوزنی که در میان چراغ های بزرگی گیر افتاده است، وارد حالت شوک احساسی می شوند. آنها دست و پای خود را گم می کنند. این ترس از شکست می تواند حتی افراد قوی را نیز متزلزل و مردد سازد. آنچه که از آن واهمه دارید را انجام دهید.
همه می ترسند

رالف والدو امرسون در جایی نوشته است: «اگر می خواهید فردی موفق شوید، باید بتوانید با ترس هایتان روبرو شوید. اگر آنچه که از آن می ترسید را انجام دهید، مرگ ترستان حتمی خواهد بود».

شما می توانید شهامت را در خود از طریق مواجهه با ترس هایتان و انجام کارهایی که بیش از همه از آنها واهمه دارید، تقویت کنید. در امور شغلی، بزرگترین ترس (بعد از ترس از اخراج کردن کسی یا اخراج شدن، و ضررهای مالی یا ورشکستگی) ترس از روبرو شدن با مردم است.

بسیاری از افراد به گونه ای واضح و آشکار از گرفتن تصمیمات دشوار و برخورد با مردم هراس دارند. آنها از مشاهده واکنش های تند، بحث و جدل و درگیری می ترسند. این ناتوانی در مواجهه با مردم در داخل و خارج از محیط کاری، اغلب می تواند برای شرکت خطرناک و مخرب باشد.

هراس از برخورد با مردم

فروشگاه الو کالا

خوشبختانه، شهامت را می توان با انجام اقدامات شجاعانه افزایش داد. وقتی کاری که از انجام آن واهمه دارید را انجام می دهید، احساس شجاعت بیشتری می کنید.

شجاعانه عمل کردن، شما را با شهامت می سازد، حتی اگر چنین احساسی نداشته باشید. امرسون در ادامه می نویسد: «کارها را انجام بده، چرا که اینگونه قدرت را به دست خواهی گرفت.» از گرفتن تصمیمات سخت، به ویژه تصمیماتی که در ارتباط با مردم و هزینه هاست، نترسید.

وارد حالت بحران شوید

وقتی در کارتان دچار یک بحران ناگهانی می شوید، باید وارد «حالت بحران» شوید. در این حالت شما باید طوری رفتار کنید که گویی شغل تان در آستانه شکست قرار دارد.

اگر ورشکستگی شما را تهدید کند، چه اقدامات یا کاهش هایی را برای حفظ کسب و کارتان انجام می دهید؟ هر اقدامی را که می خواستید روزی برای حفظ کارتان در آینده انجام دهید، اکنون فورا انجام دهید، درنگ نکنید.

وارد حالت بحران شوید

در دفاع و حفاظت از شغل و منابع مالی تان جسور و بی پروا باشید. از متوقف ساختن، کوچکتر کردن، یا حذف هر یک از فعالیت های شغلی هراسی نداشته باشید. در صورت لزوم، در معلق کردن و اخراج افرادی غیر ضروری یا فاقد صلاحیت درنگ نکنید. ترس از اخراج یک کارمند بی کفایت که در یک سمت کلیدی مشغول به کار است، یکی از دلایل مهم شکست کاری محسوب می شود.

دوروتا براند در یکی از آثارش عنوان کرده است که مهمترین پندی که در زندگی دریافت کرده این است: «طوری عمل کن که گویی غیر ممکن است شکست بخوری، و حتما باید موفق شوی».

بخش های دوگانه شهامت

شهامت دارای دو بخش است. اولی شهامت در شروع و تداوم کار با اطمینان کامل، بدون آنکه تضمینی برای موفقیت وجود داشته باشد. این بخش اصلی شهامت است که شما می توانید با تمرین، آن را در خود ایجاد کنید. دومین بخش، شهامت در تحمل، پایداری و استقامت نشان دادن به رغم ناکامی و شکست های موقتی است.

وظیفه شما در رابطه با امور شغلی تان، افزایش شهامت برای انجام اقدامات لازم جهت فرو نشاندن آتش، حل مشکل و عبور از بحران است. این نشان و آزمونی برای ارزیابی رهبری حقیقی است.

بخش های دوگانه شهامت

اقدامات مناسب در لحظه بحران

1. افراد، موقعیت ها یا اقداماتی که از آن واهمه دارید را مشخص کنید. تصمیم بگیرید با این ترس ها روبرو شده و آنها را پشت سر بگذارید.

2. هر تصمیمی که در صورت به خطر افتادن بقای تان اتخاذ خواهید کرد را هم اکنون به عمل آورید. همانطور که شکسپیر می گوید: «برای حل دنیایی از مشکلات اقدام کنید و اگر چنین کردید، همه آنها را پایان یافته خواهید یافت.»

برخی افراد زمانی که دیگر چیزی تا رسیدن به هدفشان باقی نمانده، از آن دست می کشند، در حالی که بقیه با به کار بستن تلاشی جدی تر، در آخرین لحظه به پیروزی دست می یابند.»

منبع : برایان تریسی


ممکن است در رابطه با مقاله چگونه با شهامت حرکت رو به جلو را داشته باشید این مطالب هم علاقه داشته باشید:

💡چگونه به توانایی هایمان اطمینان داشته باشیم ؟

💡چگونه می توانیم از اضطراب و ترس رها شویم ؟

💡چگونه با تفکر متمرکز به سمت موفقیت حرکت کنیم ؟

💡همچنین شما میتوانید از ویدئو های آپارات خوب خودت دیدن فرمایید و مطالب مرتبط مورد نیاز خود را در آن بیابید.

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Exclamation Triangle Check code