فروش و بازاریابیهمه مقالات

چگونه در فروش تلفنی برای تماس با مشتری برنامه ریزی کنیم ؟

 برنامه ریزی برای موفقیت

شما باید تمام کارهای مربوط به آماده‌سازی را از روز قبل از تماس انجام دهید . اگر منتظر می مانید تا بعد از شروع روز کاری برنامه ریزی کنید، مسامحه کردید.
برنامه ریزی در وقت صرفه جویی می کند و فرصت های شما برای تماس های موفقیت آمیز و منجر به معامله را به حداکثر می رساند پس دقت کنید حتماً از قبل برنامه داشته باشید.

اما برنامه ریزی تماس :

برنامه ریزی را بر پایه تماس گرفتن با سه برابر تعداد مشتریانی که در نظر داشتید شروع کنید ؛به عنوان مثال : اگر برنامه شما این است که سی تماس در روز بگیرید، برای ۹۰ روز برنامه‌ریزی کنید حداقل ۷۵ درصد آن تماس ها به گذاشتن پیغام و پیغام گیر منجر می شود ، که به طور معمول بیش از ۳۰ ثانیه طول نمی کشد .

در نظر بگیرید با برنامه‌ریزی مناسب باید به آسانی سی تماس تلفنی گرفته باشید .

برنامه ریزی تماس

در مورد برخی از تماس ها که طی آن باید قرار ملاقات را تایید کنید ،گذاشتن پیام ، یک روش خیلی عالی هست .شما با برنامه‌ریزی میتوانید همه این وظایف را با دقت و طی زمانی کوتاه انجام دهید .با این روش شما آماده فروش باتلفن زدن های پی در پی در هر روز خواهید شد.
این که ۵ ساعت از روز تان را با مشتری صحبت کنید و کار را به اتمام برسانید مهم است؛ و اینکه وقت نکنید با نود مشتری تماس بگیرید، مهم نیست. چیزی که مهم هست این است که تضمین کنید که به بهترین صورت ممکن از وقتتان بهره بردید.

در اختیار داشتن شماره های کافی و یادداشت های راهبردی در مورد این شماره ها در مقابل تان برای هر روز کاری از اتلاف وقت کاری شما جلوگیری می کند و برای شما و شرکتتان ارزش مادی دارد .بر این اساس ما باید به یک سری نکات و برنامه‌ریزی تماس مان دقت کنیم.

اولین مورد اولویت تماس:

برای اینکه روزتان خوب پیش برود، شروع را با یک تلفن آسان و یک تماس دوستانه و کم استرس ،برنامه‌ریزی کنید به عنوان مثال اولین تماس می تواند ، یک تماس بابت تشکر از یک مشتری دائمی باشد.

تماس دیگر، تماس با مشتریی است که برای پاسخ به درخواستش منتظر تماس شماست این گونه تماس ها می تواند پاسخ مثبت داشته باشد و شروع خوبی به شمار بیاید.

بعد از این که تصمیم گرفتید اولین تماس شما چه چیزی باشد و دلیلی برای آن داشتید ، اولویت اول شما قرار ملاقات های زمان بندی شده و هم مشتری هایی با بیشترین توانایی خرید هستند نه لزوماً آنهایی که در گذشته بیشترین خرید را کرده‌اند بلکه آن‌هایی که می‌توانند بیشترین دادوستد را در آینده داشته باشند .
اولویت دوم شما تصمیم‌گیرندگان کلیدی هستند که در ساعت معین در دفتر کارشان هستند. به عنوان مثال ، مدیر های اجرایی اغلب صبح زود ، قبل از این که شلوغی کار و داد و ستد شروع بشود ،به دفتر کارشان می روند. می توانید برای این افراد ساعت ۷ تا ۷ و نیم صبح زنگ بزنید.

اولویت تماس

تاجران در صبح از بقیه اوقات روز سرحال تر و حواس جمع تر هستند و فاقد آشفتگی می باشند .کسی که دسترسی به او برای تان مشکل است؛یا کسی که بعد از ظهر ها اغلب شما را دست به سر میکند، صبح ها معمولاً در دسترس هست.

مورد بعدی ملاحظات زمانی :

لازم است وقت محلی جایی را که با آنها تماس می گیرید در نظر بگیرید.تا بهتر ین زمان را برای زنگ زدن مشخص کنید تماس با تصمیم‌گیرنده را درست قبل از ناهار برنامه‌ریزی کنید.شما باید تصمیمی کوتاه و کارآمد داشته باشید .

یا نکته دیگری که در ملاحظات زمانی می توانید به آن دقت کنید، همکارانتان را که غرغر می کنند نادیده بگیرید .آنها که میگویند : مشتریان من روزهای پنجشنبه کار نمیکنند. یا مشتریان من روزهای پنجشنبه نیستند. این غرزدن ها را نادیده بگیرید این برای ما فقط یک عذر ناموجه برای کار نکردن در روزهای پنج شنبه هاست .برای رسیدن به مشتری که به سختی می توانید به آن برسید باید زمانی را که برای شما متعارف نیست غنیمت بشمارید.

فروشگاه الو کالا

راجع به پرداختن به مشتری در زمانی که معمولی نیست دقت کنید. به ویژه راجع به رقیب تان از این زمان ها سود ببرید. خوب خودت

مورد دیگری که در اینجا مهم است: محیط پیرامون است قسمتی مهم در آمادگی کار ،که اغلب فروشنده ها آن را فراموش می کنند ، آماده سازی محیط پیرامون است .

زمانی را مجسم کنید که از مسافرت به منزل برگشته اید . در غیاب شما نظافتچی خانه را مرتب و تمیز کرده و شما با خیال راحت وارد منزل می شوید. در مقابل زمانی را تجسم کنید که به منزل برگشته اید و همه چیز نامرتب است. چه احساسی دارید؟

وقتی که در پایان روز کاری، محل کار خود را آشفته‌ ،ترک می کنید، در نیمه‌های شب کسی به محل کار شما نمی رود تا آن را مرتب کند. و زمانی که صبح صرف تمیز کردن محیط کار می کنید، بهره وری شما را برای تماس به هدر می‌دهد.

وقتی که میز شما از آشفتگی به دور است شما قادر هستید روی مشتری و روی تماس خود تمرکز کنید. نه روی آشفتگی ها و تمام آنچه که باید انجام بدهید.

ملاحظات زمانی

اگر در اطراف ما انبوهی از کاغذ ها و یادداشت ها ، پیش بینی ها ، گزارش ها ، نامه ها ، مجلات سررسیدها ، که همه روی هم ‌انبوه شده باشند، حواسمان به راحتی پرت می‌شود . به علاوه انبوه کاغذ و ابزار های رایانه ای ، همیشه توجه ما را به پیام ها جلب می کنند و باعث می شود که کارمان را فراموش کنیم .

نکته : صدای اعلان دریافت نامه الکترونیکی و سایر اخطار های صوتی را که باعث حواس پرتی شما میشود،قطع کنید.

برای اینکه در روز تماس موفقیت ‌آمیزی داشته باشید ، باید بدانید که فروشندگی یک حرفه ای عالی هست چرا که همیشه اجازه می‌دهد شما پول خوبی برای امرار معاش داشته باشید.

در این حرفه شما آزادید که خلاقیت به خرج دهید و در هر تماسی ،شما به راستی مردم را دوست دارید و از تماس‌های تان لذت می برید. خوب خودت

آنچه که باید هر صبح قسمتی از هر تماس شما باشد، آمادگی ذهنی و طرز فکر مثبت در مورد موفقیت خودتان است ا.ین خط مشی فکری شماست‌.

با تصمیم گیری در لحظه بیدار شدن خودتان را برای یک روز موفقیت‌آمیز آماده کنید . یعنی شما در آستانه یک روز خوب و پر منفعت قرار گرفته‌اید. مثبت حرف زدن را با خودتان تمرین کنید،زیرا به شما کمک زیادی می‌کند.

در آینه نگاه کنید و به خودتان بگویید من یک فروشنده قابل هستم . مشتری ها می خواهند که با من صحبت کنند آنها به آنچه که من می فروشم نیاز دارند ‌این روشی است برای اینکه ذهن تان را برای موفقیت آماده کنید .

خط مشی بعدی انتظارات مثبت :

پشت میزتان صاف بنشینید و بارها و بارها به خودتان بگویید که امروز قصد دارم به همه کمک کنم.


ممکن است در رابطه با مقاله چگونه در فروش تلفنی برای تماس با مشتری برنامه ریزی کنیم این مطالب هم علاقه داشته باشید:

💡برای بالا بردن فروش این اصول را رعایت کنید

💡چگونه قطعی کردن فروش را بیاموزیم ؟

💡با ۵ راه فروش تلفنی و ۷ اشتباه رایج آن آشنا شوید

💡همچنین شما میتوانید از ویدئو های آپارات خوب خودت دیدن فرمایید و مطالب مرتبط مورد نیاز خود را در آن بیابید.

;

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Exclamation Triangle Check code