رشد و توسعه فردیهمه مقالات

چرا نسبت به طرد شدن و به شنیدن جواب رد بسیار حساسم ؟

به شنیدن جواب رد بسیار حساسم

برای اجتناب از طرد شدن یا شنیدن پاسخ منفی هر کاری بتوانم می کنم. از ترس این که کسی نظرات و عقایدم را دوست نداشته باشد، حاضر نیستم عقاید شخصی ام را بیان کنم. به دلیل ترس از شنیدن پاسخ منفی هرگز به کسی نزدیک نمی شوم. همیشه سعی دارم در پایان مکالمات تلفنی اول من گوشی را قطع کنم در غیر این صورت احساس می کنم مورد اهانت قرار گرفته ام. شاید طرز فکرم احمقانه باشد، اما به هر حال مرا آزار می دهد.

تحلیل به شنیدن جواب رد بسیار حساسم

انقدر که از طرد شدن تصویر فردی تان می ترسید، از طرد شدن خودتان هراس ندارید. طرد شدن به هر شکلی که باشد موجب می گردد

تحلیل به شنیدن جواب رد بسیار حساسم

یعد تا نظرتان درباره ی خودتان زیر سؤال برود. اگر کسی ایده ی شما دوست نداشته باشد با خود فکر می کنید شاید نادان هستید. اگر ی مدل پیراهن تان خوشش نیاید، به خود می گویید که احتمالا بد با و اگر شخصی قرارش را با شما به هم بزند، به این فکر می کنید که دا دوست داشتنی نیستید.

گرایش تان به سیاه و سفید دیدن مسائل، احساس بی لیاقتی تان را تشدید می کند. خوب خودت
برای شما هیچ چیز خاکستری نیست. معتقدید هنگام بروز اختلاف نظرها حتما یک نفر صد در صد درست می گوید و یک نفر صد در صد غلط. بنابراین به سرعت حالت تدافعی به خود می گیرید. سوء تفاهم و سوء تعبیر در قاموس شما نمی گنجد.

نظرتان نسبت به خود به قدری متزلزل است که نمی توانید ریسک مورد سؤال قرار دادن ارزش شخصی خود را بپذیرید. به همین دلیل ممکن است روابط دوستانه ی خود را با دیگران به صورت نابه هنگام به پایان برسانید یا حتی از برقرار کردن ارتباط بترسید. به هیچ عنوان نمی توانید طرد شدن را تحمل کنید به همین دلیل از هر موقعیتی که ممکن است منجر به چنین اتفاقی شود اجتناب می کنید.

طرد شدن را تحمل کنید

شما به شدت از شنیدن انتقاد گریزانید، چرا که قادر نیستید آن را هضم کنید. هر کدام از جوانب شخصیتی شما که مورد سؤال قرار می گیرد باعث می شود تا کل شخصیت خود را زیر سؤال ببرید. علت این که تا این حد آزرده می شوید به خاطر این است که شخصی از قبل شما را در هم کوبیده است. حقیقتی را که اذعان کنید، و نیز دروغی که آن را کذب و ناروا بدانید، ناراحتتان نمی کند. فقط حقیقتی که خواهان درک آن نیستیم می تواند باعث درد و رنج تان شود.

راهکار به شنیدن جواب رد بسیار حساسم

در مقابل دیگران از موضعی که دقیقا متضاد با باورهای شماست دفاع کنید. عقاید خود را محکوم کنید! جسور باشید و بدانید به ندرت روشی همانند این روش در افزایش اعتماد به نفس مؤثر است.
افزایش اعتماد به نفس

گروهی را انتخاب کنید که برای انجام این تمرین مناسب باشد گروه ها یا کلاس های سخنرانی و بحث و مناظره در دانشکده برای این کار مناسبند. به صورت داوطلبانه در مناظرانی شرکت کنید که دو نفر با عقاید متفاوت در مقابل هم قرار گرفته و هر کدام سه دقیقه فرصت دارند تا از ایده هایشان دفاع و در موردشان بحث و مناظره کنند.

موضعی را اتخاذ کنید که کاملا با آن مخالفید. خوب خودت

این کار نه تنها باعث می شود تا یک نقطه نظر را از هر زاویه مورد بررسی قرار دهید، بلکه سبب می شود از هر موضعی به سرعت و با دلیل و برهان دفاع کنید. این که بتوانید از چیزی که مغایر با ایده های تان است دفاع کنید به شما درس های با ارزشی در مورد تفکر درست خواهد آموخت. خیلی زود می آموزید هرگونه مخالفت با شما به معنای به پایان رسیدن دنیا نیست. همه میدانند این کار فقط یک تمرین است و شما می توانید به راحتی (در واقع خیلی راحت در مورد عقاید و نظرات مخالف خود بحث کنید. با ادامه دادن این تمرین تا حد زیادی می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

چیزی را به دیگران «بفروشید.» اصلا مهم نیست که چه چیزی را می فروشید- یک محصول یا خدماتی در قبال پول ؛ یک ایده، راه حل یا توصیه. فقط چیزی را پیدا کنید که نسبت به آن اشتیاق داشته باشید و بتوانید درباره اش با دیگران حرف بزنید و در نهایت آنها را مجاب کنید که آن محصول را از شما بخرند یا کاری برای می خواهید انجام دهند.

فروشگاه الو کالا

چیزی را به دیگران «بفروشید.»

آیا محصولی را یافته اید که بتوانید در مورد آن با دلیل و برهان صحبت کنید، چیزی مثل مکمل های غذایی یا کتاب های مختلف؟ در مورد کارهای خدماتی چطور؟ هر چیزی می تواند باشد از گل کاری مقابل ساختمان گرفته تا خدمات پرداخت مالیات.

آیا نظری در مورد حفظ محیط زیست، تحقیق در مورد بیماری سرطان یا انجام کارهای خیر و داوطلبانه دارید؟ هر آن چیزی که نیازمند اهدای پول و انرژی از جانب دیگران باشد. هر نظری که دارید خود را برای صحبت کردن در موردش آماده کنید و تصمیم بگیرید آیا می خواهید از کمک های دیگران به صورت گروهی استفاده کنید یا انفرادی بعضی از افراد از قبول درخواست شما بسیار خوشحال خواهند شد، بعضی ها می بایست در موردش فکر کنند و بعضی دیگر هم ممکن است آن را نپذیرند.

تحقیق

این همان طرد شدن است، اما باید بدانید که در زندگی هیچ ضمانتی وجود ندارد، درست است؟ تا زمانی که در خواست نکنید، هرگز نخواهید فهمید. به یاد داشته باشید کسی که این بار به شما «نه» می گوید ممکن است بار دیگر پاسخش مثبت باشد. مردم برای خرید نکردن از شما می توانند دلایل متفاوتی داشته باشند که بسیاری از آنها هیچ ارتباطی به شخصیت تان ندارد، پس پاسخ منفی شان را به خود نگیرید و با آن به صورت شخصی برخورد نکنید. فقط آن را به عنوان یک
تجربهی با ارزش بپذیرید و به کار خود ادامه دهید.

منبع : دیوید جی لیبرمن


ممکن است در رابطه با چرا نسبت به طرد شدن و به شنیدن جواب رد بسیار حساسم به این مطالب هم علاقه داشته باشید:

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Exclamation Triangle Check code