فروش و بازاریابیهمه مقالات

با تاثیرات ظاهر فروشنده در افزایش فروش آشنا شوید

قدرت تلقین در فروش

مردم به شدت از عناصر محیط اطرافشان تاثیر می پذیرند. این عناصر هیچ جا به اندازه فرایند فروش مهم نیستند. با تعیین دقیق آن دسته از عناصر تلقین که در کنترل شماست و سپس با به کارگیری متناسب آنها در گفتگوهای فروش، اثری دائمی تر و مثبت تر بر رفتار خرید مشتری احتمالی می گذارید.

کارهایی وجود دارد که انجامشان می تواند اثری ناخودآگاه، تلقینی و قوی بر رفتار مشتری احتمالی داشته باشند. به یاد داشته باشید که «همه چیز مهم است!» هر کاری که در گفتگوی فروش انجام می دهید یا مفید است یا مضر. هر عمل یا حرف شما در حضور مشتری یا شما را به فروش نزدیک تر می کند یا از آن دور می کند. همه چیز مهم است.

قدرت تلقین در فروش

اهمیت شخصیت در فروش

نخستین عامل تلقین، شخصیت شما و نوع رابطه تان با مشتری است. وقتی مثبت، گرم و دوستانه هستید و رفتاری شاد دارید، اثر مثبتی بر مشتری می گذارید در نتیجه بیشتر مشتاق شنیدن سخنان شماست و راحت تر متقاعد می شود.

عمق باور شما به خوبیِ محصول، خدمت یا شرکتتان نیز اثر تلقینی قوی و مثبتی دارد. وقتی اعتقاد به خوبی محصول را با اشتیاق واضح برای کمک به بهبود زندگی یا کار مشتری ترکیب می کنید، مشتری ناخودآگاه و به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و متقاعد می شود.
اهمیت صدا در فروش

واضح سخن گفتن اثر تلقینی بسیار قدرتمندی دارد. افرادی که بلند حرف می زنند و برای گفتن واژگان انتهایی هر جمله تن صدایشان را بالا می برند، اثرگذاری بیشتری نسبت به افرادی دارند که تن صدایشان پایین است.

اهمیت صدا در فروش

وقتی با شفافیت و اعتماد به نفس سخن می گویید، ارزش محصول یا خدمتتان بیشتر می شود و از محصول فردی که آن را با صدای آهسته معرفی می کند، ارزشمندتر به نظر می رسد. طرز بیان و شیوه سخن گفتن شما باید محکم و واضح باشد.

اهمیت ظاهر در فروش

اثر ظاهر شما بر مشتری بسیار مهم است. ۹۵ درصد تأثیر اولیه شما بر مشتری مربوط به لباس هایتان است. انسان ها عمیقا دیداری هستند. کارشناسان معتقدند که قضاوت اولیه درباره شما در چهار ثانیه اول نخستین ملاقات صورت می گیرد.

هنگام ملاقات با مشتری ظاهری جذاب داشته باشید و خوب لباس بپوشید. خوب خودت
لازم نیست خوش هیکل یا بسیار زیبا باشید. فروشندگان با ظاهر معمولی از فروشندگان زیبا و جذاب موفق ترند، زیرا گروه دوم حواس مشتری را پرت می کنند.

اهمیت ظاهر در فروش

برای موفقیت لباس بپوشید

شما باید «برای موفقیت» لباس بپوشید. باید بهترین ظاهر ممکن را داشته باشید. باید لباس و آرایش مناسب و جذابی داشته باشید. شخص موفقی به نظر آیید که برای شرکت موفقی کار می کند و محصول موفقی را می فروشد. حتی افراد بد لباس و بی توجه به تناسب اندام، دوست دارند با کسانی معامله کنند که از این مشخصات برخوردارند.

وقتی فروشنده جوانی بودم، بد لباس می پوشیدم و اهمیت اثر ظاهر بر مشتریان را نمی دانستم. یک روز فروشنده ارشد مرا کناری کشید و پرسید آیا مایلم چند نکته درباره ظاهرم به من بگوید. خوشبختانه من اصلا مغرور نبودم. به او گفتم خوشحال می شوم برای موفقیت بیشتر پیشنهاداتی بدهد.

او کنارم نشست و توضیحاتی درباره لباس کاری مناسب داد. آموزش او را تا امروز به یاد دارم. از آن به بعد سعی کردم پیراهن و شلوار هماهنگ بپوشم، کفشهایم را واکس بزنم و لباس مناسب تر و زیباتری بپوشم. بلافاصله فهمیدم مردم احترام بیشتری به من می گذارند، با دقت بیشتری به حرف هایم گوش می دهند و بیشتر خرید می کنند. این نصایح چشمانم را بر حقیقت باز کرد.

فروشگاه الو کالا

برای موفقیت لباس بپوشید

اثرگذاری اولیه

افراد در چهار ثانیه نخستین تاثیر را از شما می پذیرند و سپس مجموعه تاثیراتی که از شما گرفته اند را در مدت ۳۰ ثانیه جمع بندی می کنند. پس از آن وارد مرحله ای می شوند که روانشناسان آن را «تمایل به تایید» می نامند.

آنها دنبال دلایلی هستند تا اثر اولیه ای که از شما گرفته اند را توجیه کنند. اگر ظاهرتان در ۳۰ ثانیه اول اثری خوبی بر مشتری نگذارد، مخالف جریان آب شنا می کنید و باید برای جلب توجه و احترام مشتری سخت تلاش کنید. این موضوع هنگام ارتباط با افراد موفق برجسته تر است، زیرا از دیگران منتقدتر هستند و شما را دقیق تر قضاوت می کنند.

محصولتان را به بهترین شکل معرفی کنید خوب خودت

چهارمین عنصر تلقین، محصول است. محصولتان را به بهترین وجه کنید. همه مطالب فروش باید تمیز، مرتب و جذاب باشد. مشتری فکر می کند که کیفیت مطالب فروش، نتیجه مستقیم کیفیت محصول است. باید آن ها را درجه یک نشان دهید.

آژانس های املاک بازاری فوق العاده برای افرادی به شمار می آیند که در «چیدمان منزل» خبره هستند. متخصص وارد خانه ای می شود که برای فروش گذاشته شده و پیشنهاد می دهد مبلمان یا چیدمان را عوض کنند، فرش ها و رویه کابینت ها را عوض کنند و خانه را مرتب کنند تا زیباتر و جذاب تر به نظر آید. این تاثیر دیداری، اثر فوق العاده ای بر جذابیت خانه، قیمتی که خریدار می پردازد و سرعت فروش آن می گذارد.

بر اساس اصل قدرت تلقین، هرچیزی که مشتری می بیند، می شنود یا احساس می کند بر تصمیم خریدن یا نخریدن او اثر می گذارد. همه چیز مهم است خوب خودت

تمرین های عملی

۱. از امروز تصمیم بگیرید خوب لباس بپوشید و خود را به شکل موفق ترین و پردرآمدترین فرد صنعت تان نشان دهید. روش لباس پوشیدنتان چه فرقی با حالا خواهد داشت؟

۲. ارائه فروش و مطالب فروش خود را به گونه ای سازماندهی کنید تا تمیز، مرتب و جذاب به نظر بیاید و اشتیاق مشتری را برای خرید افزایش دهند.

منبع : برایان تریسی


ممکن است در رابطه با مقاله با تاثیرات ظاهر فروشنده در افزایش فروش آشنا شوید این مطالب هم علاقه داشته باشید:

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Exclamation Triangle Check code