مهارت های زندگیهمه مقالات

چطور دوستان خوب پیدا کنیم ؟

دوستیابی

قبل از هر چیز باید نقطه ی اشتراک داشته باشید. من و رگیس فیلبین دوستان بسیار خوبی هستیم؛ زیرا، او آدم مثبت و خوش بینی است و من همیشه از مصاحبت با او لذت می برم. من هم به نوبه ی خود از آن دسته آدم های مثبت هستم و ترجیح می دهم در زندگی چیزهای خوب را ببینم. بنابراین، ما دو نفر اوقات خوشی با هم داریم. پس راهکار ساده و قابل اعتماد برای دوستی این است: نقطه ی مشترک.

دوستی من با ریچارد لفرک هم مثال زدنی است. برای مثال، چند روز پیش، او وسط جلسه ای بسیار مهم با من تماس گرفت و من نتوانستم جوابش را ندهم؛ او عزیزتر از آن است که بتوانم تلفنش را رد کنم. او بهترین بهترین هاست. ما باهم شوخی می کردیم و من به او می گفتم که من و او فقط به این دلیل باهم دوست شده ایم که وقتی روی دیوار ساختمانش به دلیلی داربست زده بود و من از پنجره ی دفتر کارم می دیدم که کارگران خوب کار نمی کنند یا جایی از کار خراب شده است در به در دنبالش می کشتم تا به سرعت گزارش بدهم و ریچارد هم توقع این کار را داشت.

همین طور شد که با هم دوست شدیم. چند دقیقه حرف زدیم او از من درباره ی برنامه ی تلویزیونی ام سؤال کرد و من وضعیت سلامتی اش را جویا شدم. او از من درباره ی بچه هایم پرسید و من هم از او همان سؤال را کردم.

او دو پسر فوق العاده دارد. یکی از پسرانش، هری، از آن بچه های زرنگ و پر انرژی است که در آینده ی نزدیک به اوج خواهد رسید. علاقه نشان دادن به جزییات زندگی همدیگر برای حفظ یک رابطه ی خوب لازم است. شما باید روی جزییات زندگی دوست خود سرمایه گذاری کنید. در غیر این صورت، پیوندی میان شما برقرار نخواهد شد.
دوست خوب باشید

ضرب المثلی قدیمی است که می گوید: «برای این که دوست خوب داشته باشی، یک دوست خوب باش!»

البته گاهی با خوب بودن هم ممکن است رابطه ای درست از آب در نیاید. من اطراف آدم های خودخواهی بوده ام که همیشه از دیگران انتظار خوب بودن دارند و خودشان یک قدم هم برای کسی برنمی دارند. دوستی از نظر آنها این است که شما همانی باشید که آنها می خواهند. به محض آن که از مسیری که برای شما معین کرده اند خارج شوید، دیگر دوست خوبی نیستید.

دوست خوب باشید

بهتر است اعتماد به نفس و روحیه ی دوستتان هم مثل خودتان باشد؛ چون، احتمال هرگونه دشمنی و حسادت را از میان برمی دارد. من مرد موفقی هستم و متأسفانه افراد بسیاری را دیده ام که از در دوستی اما با سوء نیت و دشمنی به من نزدیک شده اند.

من مجبورم هر رابطه ای را به سرعت ارزیابی کنم تا ببینم چه کسی صادق است و چه کسی نیست خوب خودت
زیرا، با گروه دوم بیشتر روبه رو شده ام. حسادت و کینه ورزی جرم نیست، بلکه از سرشت انسان است و من اکنون به خوبی از آن آگاهم.

اعتماد به نفس و روحیه ی دوستتان هم مثل خودتان باشد

استیو وین، مدیر موفق یکی از هتل های لاس وگاس، دوست من است. ما فراز و نشیب های بسیاری با هم داشته ایم، اما به نظر رسید رابطه ی ما تمام نشدنی است، در نهایت با هم کنار می آییم.

استیو وقتی می خواست نام هتلش را از «ل ریو» به «وین» تغییر دهد با من تماس گرفت و من به او گفتم که به طور حتم، این کار را بکند؛ زیرا، موفقیت بزرگی برایش خواهد بود.

ما پس از مدتی دوری دوباره با هم آشتی کردیم. حال هر دو یک وکیل گرفته ایم و در حال جنگ با کانال HBO هستیم تا از فعالیت بی وقفه ی این کانال برای ساختن فیلم افتضاحی با موضوع دعوای ما دو نفر در آتلانتیک جلوگیری کنیم. امیدوارم HBO آن قدر زیرک باشد که قبل از آنکه پول زیادی برای این دعوا پرداخته شود، از ساختن این فیلم منصرف شود یا در آن اصلاحاتی کلی اعمال کند.

فروشگاه الو کالا

رابطه ی دوستی برقرار کنید

و من بسیاری از افراد موفق را می شناسم که به راستی دوست دارند با افراد معمولی رابطه ی دوستی برقرار کنند؛ چون، احساس بهتری درباره ی خودشان پیدا می کنند. من دوست بسیار سرشناس و موفقی دارم که افتخار میکند فقط با افراد بازنده دوست است (شاید شما هم بخواهید یکی از آنها باشید!) اما، من تبعیض قایل نمی شوم و همه ی مردم را دوست دارم؛ برنده بازنده و افراد متوسط. دوستی با همه ی آنها را هم دوست دارم.

منبع : چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید


ممکن است در رابطه با مقاله چطور دوستان خوب پیدا کنیم به این مطالب هم علاقه داشته باشید:

💡تکنیک های ارتباط و رابطه ی صحیح با دیگران

💡راه حل عدم اعتماد و اطمینان در رابطه دوستی

💡چگونه مهارت دوست یابی را تقویت کنیم ؟

💡همچنین شما میتوانید از ویدئو های آپارات خوب خودت دیدن فرمایید و مطالب مرتبط مورد نیاز خود را در آن بیابید.

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Exclamation Triangle Check code