موفقیت مالیهمه مقالات

چگونه سرمایه ی خود را تقسیم کنیم ؟

سرمایه ی خود را تقسیم کنیم

اگر در وضعیتی هستید که سرمایه ای در اختیار دارید (حتی موجودی اندکی حدود ده میلیون تومان ) بهتر است برای سرمایه گذاری کردن آن با یک کارشناس یا مدیر مالی مشورت کنید. سرمایه گذاری کار چندان ساده ای نیست و کارشناسان اگرچه معجزه نمی کنند، اما بی شک بهتر از شما می توانند برای تان سرمایه گذاری کنند. آنها هر روز بازار را دنبال می کنند، پس میتوانید به آنها اعتماد کنید. دیگر مدعیان عجیب و غریب و سایت های پول چاپ کنی را کنار بگذارید. من افراد ساده لوح بسیاری را می شناسم که خیال کرده اند می توانند از این راه میلیونر شوند، اما برعکس هر چه را هم داشته اند از دست داده اند.

من خود را سرمایه گذار باهوشی می دانم و با داشتن میلیاردها دارایی مهارت خود را در این زمینه ثابت کرده ام ، اما حتی من هم جرأت نمیکنم به تنهایی تمام موجودی ام را مدیریت کنم. پولی که شما به این کارشناسان می پردازید در برابر پولی که ممکن است به دست بیاورید بسیار ناچیز است ، بویژه اگر سرمایه گذار مطمئنی برای خودتان پیدا کنید، ارزشش را دارد. اگر پولتان را جای درست سرمایه گذاری کنید، می توانید آن را چند برابر کنید.

گاهی هر چه بیشتر به مدیر مالی خود پول بدهید، بیشتر برایتان پول می سازد. گول پیشنهادهای ارزان را نخورید؛ چون، پولتان  به جایی نخواهد رسید. بعضی مشاوران نسبت به درصد سود از شما حق المشاوره می خواهند، اما بعضی دیگر ساعتی کار می کنند. مهم نیست کدام نوع را انتخاب می کنید، فقط کسی را انتخاب کنید که اطمینان داشته باشید در خصوص خدماتی که به شما ارائه می دهد درستکار و راستگوست.

برای یافتن مشاور مالی معتمد و کاردان پیشنهاد میکنم با افرادی مشورت کنید که در منطقه ی شما کار یا زندگی میکنند. خوب خودت
 

به این ترتیب ، علاود بر پیدا کردن فردی مطمئن، کسی را مطابق با بودجه ی خود نیز پیدا می کنید. به طور کلی کار کردن با کسی که اولین دغدغه ی مشتری اش قیمت پایین تر است به نفع شما هم نخواهد بود.

پس سعی نکنید ارزان ترین مشاور را پیدا کنید. در امریکا انجمن ملی مشاوران مالی وجود دارد که فهرستی از مشاوران مالی را در اختیار افراد می گذارد. شما میتوانید به سایت این انجمن رجوع کنید یا با آنها تماس بگیرید. اگر به مشاورتان اعتماد ندارید یا شما را عصبی می کند می توانید ببینید آیا در گزارش هیأت مشاوران رسمی از آن فرد شکایتی شده است و همچنین اگر خودتان شکایتی دارید از طریق اینترنت یا تلفن به این هیأت منتقل کنید.

اگر هنوز هم اصرار دارید که خودتان سرمایه گذاری کنید و فکر می کنید از همه بهتر می توانید برای خودتان تصمیم بگیرید، اشکالی ندارد، فقط سعی کنید با سرمایه گذاری در زمینه های مختلف خطر ضرر و زیان خود را به حداقل برسانید. همه ی پول خود را یک جا سرمایه گذاری نکنید. اگر هر چه را که دارید در یک سهام، یا یک ملک یا یک معامله بگذارید و آن سقوط کند، شما ورشکسته خواهید شد.

سرمایه گذاری در زمینه های مختلف
به همین سادگی ! شاید خود من به خاطر تقسیم نکردن موجودی ام در زمینه های مختلف گناهکار باشم. همه ی موجودی من در املاک متمرکز شده است. البته یک مجموعه ی حرفه ای برای من کار میکنند و طی سالها تجربه آموخته ام که چطور وقتی بازار ملک سقوط می کند، سرمایه ام را حفظ کنم.

اگر شما از فرمول اریک ساچر، یکی از برجسته ترین مشاوران مالی من ، پیروی کنید ، به احتمال زیاد در تقسیم سرمایه و تعادل برقرار کردن میان نقدینگی ، اوراق بهادار و سهام خود دچار مشکل نخواهید شد.

اریک توصیه میکند با صددرصد سرمایه ی خود که باید آمیزه ای از نقدینگی ، اوراق بهادار و سهام باشد شروع کنید. این صد در صد را به منزله ی عدد صد در نظر بگیرید و سپس سن خود را از آن کم کنید. خوب خودت

اریک پیشنهاد میکند که سن خود را به اندازه ی درصدی در نظر بگیرید که میتوانید به نقدینگی و اوراق بهادار اختصاص دهید و درصد باقیمانده را به سهام اختصاص دهید. به این ترتیب، هر چه سن شما بالاتر می رود، باید درصد کمتری را به سهام که از اوراق بهادار بی ثبات تر و پرخطرتر است، اختصاص دهید.

برای مثال ، در نظر میگیریم که شما سی ساله اید و صد میلیون تومان پول برای سرمایه گذاری در اختیار دارید. بنا بر فرمول اریک، باید سی را از صد کم کنید تا درصد قابل اختصاص به سهام را به دست آورید. در این مورد، هفتاد درصد یا هفتاد میلیون تومان به سهام اختصاص داده میشود و سی درصد باقیمانده یعنی سی میلیون تومان به نقدینگی و اوراق بهادار ، و هرسال که سن شما بالاتر می رود ، باید تغییراتی در سرمایه گذاری خود انجام دهید تا میزان آسیب پذیری خود را در بازار سهام کاهش دهید.

فروشگاه الو کالا

سرمایه گذاری سود آور

البته شما باید عوامل دیگری، مثل وضعیت بازار، نرخ سود و غیره را نیز در نظر بگیرید. وقتی بازار سهام داغ است، می توانید سرمایه ی بیشتری به این بازار اختصاص دهید. اما وقتی بازار سود و معاملات نقدی داغ است، توصیه میکنم درصد اختصاص به نقدینگی خود را افزایش دهید. با پیروی از این راهکار ساده هر شخصی که بخواهد مقداری پول سرمایه گذاری کند باید بتواند آن را به صورت معقول و سودآور سرمایه گذاری کند.

از طرفی ، شما باید با توجه به نیازهای مالی شخصی خود سرمایه گذاری کنید. برای مثال، اگر پول خود را در آینده ی نزدیک برای پیش پرداخت خرید خانه یا شهریه ی دانشگاه لازم خواهید داشت ، نباید آن را در حساب های بلندمدت یا جایی بگذارید که امکان دسترسی به آن وجود ندارد. میتوانید اوراق بهادار بخرید  یا هر نوع سرمایه گذاری امن و در دسترس دیگری که به محض نیاز بتوانید پولتان را بردارید.

بدترین کاری که میتوانید با سرمایه ی خود بکنید آن است که ترسو باشید و فکر کنید امن ترین جا برای پولتان حساب بانکی شماست. این دیگر نهایت پول تلف کردن است. پول شما باید همیشه در گردش باشد. باید به پول خود مثل کارمند خود نگاه کنید. آیا شما اجازه می دهید کارمندانتان بیکار بنشینند، پس همان طور هم نباید اجازه دهید که پولتان بیکار بنشیند. حتی در بدترین وضعیت اقتصادی، هیچ بهانه ای برای گذاشتن پول زیر تختخواب وجود ندارد.


ممکن است در رابطه با مقاله چگونه سرمایه ی خود را تقسیم کنیم این مطالب هم علاقه داشته باشید:

💡چطور سرمایه گذار خوبی باشیم ؟

💡خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند – قسمت اول

💡سریع ترین راه استفاده از تکنیک خلاقیت چیست؟

💡همچنین شما میتوانید از ویدئو های آپارات خوب خودت دیدن فرمایید و مطالب مرتبط مورد نیاز خود را در آن بیابید.

 

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Exclamation Triangle Check code