حرمت نفس و اعتماد به نفسمهارت های زندگیهمه مقالات

چرا احساس می کنم باید دیگران را هدایت کنم ؟

باید دیگران را هدایت کنم

اگر چه در رابطه با مسیرها اطلاعات کاملی ندارم، اما اصرار دارم تا به دیگران بگویم باید از کدام مسیر بروند. برایم خیلی مهم است تا دیگران طرز فکرم را بشناسند و خود را با آن وفق دهند. معمولا دیگران را نصیحت می کنم و وقتی آنها به نصایحم عمل نمی کنند واقعا ناراحت میشوم.

تحلیل باید دیگران را هدایت کنم

شما هدایت کردن را با مورد احترام واقع شدن اشتباه گرفته اید. احساس می کنید اگر دیگران به عقاید و افکارتان گوش ندهند معنایش این است که برایتان احترامی قائل نیستند. شما از احساس ناخودآگاه عدم صلاحیت رنج می برید. این احساسات در قالب تسلط و هدایت کردن نمودار می شوند. سعی دارید تا برای جبران ضعف های تان زندگی دیگران را هدایت کنید.

تحلیل باید دیگران را هدایت کنم

به دلیل این که نیاز به تسلط دارید، کاری می کنید که دیگران از لحاظ روانی احساس حقارت کنند. جملاتی مثل« هیچ کاری را نمی توانی درست انجام دهی»، «چند بار بگویم آن کار را انجام نده » « مهم نیست، خودم انجامش میدهم» را به وفور به زبان می آورید.

واژه ی «خوره ی مدیریت » وصف حالتان است. خوب خودت
اغلب فردی موفقید برخلاف یاران شکست خورده تان همانطور که در پاراگراف بالا اشاره شد به شدت می توانید زندگی تان را تحت کنترل داشته باشید. با این وجود نیاز شدیدی هم به این دارید تا در همه ی موقعیت ها در مقام قدرت توانمندی خود باقی بمانید. اگر چه فرد موفقی هستید، اما همچنان از احساس بی کفایتی زجر می کشید.

راهکار باید دیگران را هدایت کنم

نوار ضبط شده ای در رابطه با «عزت نفس» تهیه کنید. زمانی که احساس عدم صلاحیت و ناتوانی را در خود کاهش دهید نیاز به هدایت کردن دیگران برایتان اهمیت کمتری خواهد داشت. به مرور گذشته بپردازید و اشخاصی که تأییدشان برای شما اهمیت زیادی داشته است را شناسایی کنید. آیا هنوز تشنه ی تأیید والدین، آموزگاران یا مدیران تان هستید؟ در شرایط فعلی تان ایا نیاز به تعریف و تمجید همکاران، رؤسا و دیگران دارید؟ دقیقا می خواهید چه نوع تعریف و تمجیدی را از آنها بشنوید؟

راهکار باید دیگران را هدایت کنم

تمامی آنچه را که مایلید این افراد مهم به شما بگویند، بنویسید این که چقدر باهوشید، چه استعدادهای بی پایانی دارید، چه کارهای قابل تحسینی می توانید انجام دهید و غیره. آنگاه آن را روی نوار یا سی دی ضبط کنید و دست کم روزی یک بار به آن گوش دهید.

تا جایی که می توانید به کلمات احساس و قاطعیت بدهید. خوب خودت
چند نسخه از این نوار یا سی دی تهیه کنید تا بتوانید در محل کار، داخل اتومبیل یا در خانه هم به آن گوش دهید. هر زمان که انرژی جسمی و روحی تان تحلیل می رود به آن گوش کنید. این روش باعث افزایش عزت نفس شما می شود و میل کنترل کردن دیگران را در شما کاهش میدهد.

مهارت های مدیریتی و پرورشی خود را توسعه دهید.

مهارت های مدیریتی و پرورشی خود را توسعه دهید.

 

مدیریت و رهبری به معنای تسلط و کنترل نیست و معنایی فراتر از مراقب دیگران بودن دارد. در واقع حساس بودن نسبت به نیازهای دیگران و تشویق کردن آنها به این که در جهت منافع خود یا گروهشان فعالیت کنند را شامل می شود. آموزگاران و والدین کارآمد به خوبی می دانند که نمی توان چیزی را با زور و اجبار به کودکان آموخت، بلکه باید موقعیت هایی را در اختیارشان قرار داد تا بتوانند تصمیم های مهم بگیرند و نتایج حاصله از آن را تجربه کنند (البته با حفظ امنیت آنها.)

فروشگاه الو کالا

اگر این تعبیر از هدایت کردن برایتان بیگانه است، زندگی نامه ی رهبران معروف دنیا را مطالعه کنید. خواهید دید که همه ی آنها در تعدیل کردن قدرت با استفاده از عشق و محبت استاد بوده اند. بدون شناخت بعد انسانی، نمی توانید خود یا دیگران را هدایت کنید.

ندگی نامه ی رهبران معروف دنیا را مطالعه کنید

اگر در زندگیتان هیچ کودک یا نوجوانی نیست، کسی را پیدا کنید یک روز در ماه را با خواهرزاده با برادر زاده تان بگذرانید یا داوطلبانه چندساعت در ماه را در مراکز پیش دبستانی یا مهدهای کودک به عنوان کمک آموزگار فعالیت کنید. این کار نه تنها چشمهایتان را به روی واقعیت می گشاید، بلکه به شما اجازه می دهد تا تمایل کنترل کردن دیگران را درخود به سوی هدفی والاتر سوق دهید: مدیریت و رهبری صحیح

منبع : دیوید جی . لیبرمن


ممکن است در رابطه با مقاله چرا احساس می کنم باید دیگران را هدایت کنم به این مطالب هم علاقه داشته باشید:

💡نکات مهم درباره نقش عزت نفس در رهبری و مدیریت

💡تکنیک های موفقیت در مدیریت هدف محور

💡چرا نیاز دارم تا مطمئن شوم دیگران دوستم دارند ؟

💡همچنین شما میتوانید از ویدئو های آپارات خوب خودت دیدن فرمایید و مطالب مرتبط مورد نیاز خود را در آن بیابید.

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Exclamation Triangle Check code