مسائل ازدواجهمه مقالات

رابطه جنسی یک رابطه برابر نیست

رابطه جنسی

در رابطه جنسی مرد به این صورت که با بیرون از خودش در ارتباط قرار میگیرد ولی زن باید در رابطه جنسی یک مردی را به درون و وجود خودش بپذیرد که حتی خودش به آن دسترسی ندارد و این رابطه اصلا برابر نیست.
در نتیجه حتی در میان حیوانات نر و ماده که تقریبا شکل و فرم آناتومی انسان دارند همیشه موجود نر دنبال موجود ماده میرود و موجود ماده دارد فرار میکند.
بگذریم از اینکه موجود ماده یا زن احتمال حاملگی دارد و موضوع حاملگی به یک باره تمام اندام بدنش را و بعد تمام زندگیش را به هم می‌ریزد و دگرگون میکند و اگر در شرایط نامناسب باشد خودش یک فاجعه و بدبختی است.

رابطه جنسی
در حالی که برای مردم مسئله اصلا یک همچین شکل و فرمی را ندارد مرد بعد از رابطه جنسی میتواند راحت و آسوده برود دنبال کار و بارش.
نتیجه ای که میخواهم بگیرم این است که وقتی ما به این موضوع یک نگاه و دقتی بکنیم میبینیم نابرابری زمینه ای را فراهم میکند که اگر قرار باشد آدم ها همین طوری بخواهند انتخاب کنند به خاطر نقش جایگاه و وضعیتی که دارند خیلی ساده و عادی است که نقش مرد را قبول کنند تا نقش زن را برای اینکه با خودش خیلی مزایا و امکانات دارد.

این مطالب راحتما بخوانید:

 💡تعهد در رابطه زناشویی را چگونه تقویت کنیم؟

 💡حقیقتی ناخوشایند درباره نارضایتی از جنسیت

بنابراین: 
موضوع رابطه جنسی خودش شرایطی را فراهم میکند که گرفتاری زن را افزون میکند. همراه با این یک خطر دیگر هم وجود دارد که متاسفانه پدر و مادر ها مواظب نیستند
و آن این است که:
شما میتوانید ازجنس مخالفتان بدتان بیاید.
به خاطر رابطه‌ای که خواهر و برادرتان در کودکی داشته‌اید و این مسئله به همین سادگی است.
یعنی اگر کسی هستم که برادرم من را خیلی خیلی اذیت کرده من به این نتیجه نمیرسم که برادر من پسر بدی است و من را اذیت میکند بلکه به این نتیجه میرسم که مرد اینطوری است. پسر اینگونه است.
به همین علت شما خیلی راحت میبینید دخترها میگویند ما از پسرها بدمان می‌آید یا پسرها میگویند ما از دخترها بدمان می‌آید. علتش هم این است که موضوعی را که اصلا جنبه پسرانه و دخترانه ندارد به موضوع پسرانه، دخترانه تبدیل میکنیم و کاملا تغییرش میدهیم.
بسیاری از اوقات ما درباره جنس زن و مرد ازاینجا گرفته شده است یعنی شما به دلیل این که رابطه خوبی به عنوان یک پسر با خواهرتان داشتید یا زن ها راحتید مثلا زن را یک موجود این چنین مهربان خوب و یار و یاور و همیاری میبینید

رابطه جنسی
یا درست برعکس به خاطر اینکه شما پسری بودید که دائما یا خواهرتان در حال جدال بودید اصولا زن را یک موجود بد و ناسازگار و آزاردهنده و اذیت کننده‌ای میبینید که هیچوقت نمیشود به او نزدیک شد و با او کار داشت برای اینکه مهم در اینگونه موارد تصمیمی است که شما میگیرید و برداشت و دریافتی است که شما از آن موضوع میگیرید نه واقعیت.
بنابراین من میتوانم به این دلیل گرفتار مشکل شده باشم که به عنوان یک پسر با خواهری که آزار دهنده بوده یا به عنوان دختر با برادرانم که آزاردهنده بود زندگی کرده ام اما انتظاراتی که از همسرم دارم متفاوت است ولی آن فعلا بحث من نیست.

منبع: دکتر فرهنگ هلاکویی
این مطالب راحتما بخوانید:

 💡تاثیرات مخرب کودکی را در زندگی زناشویی کاهش دهید

 💡خلاصی از روابط گذشته برای داشتن رابطه زناشویی سالم

این مطالب را هم حتما بخوانید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Exclamation Triangle Check code